Wyszukiwarka
miejscowość:

rodzaj obiektu:

region:


Rozwiń rozwin

Urlop w Polsce
Znajdź na mapie
Panel użytkownika
login:

hasło:


( nie pamiętasz hasła? )( załóż konto )
Noclegi Pieniny
Pieniny na tle Trzech Koron

Pieniny to jedne z najbardziej docenianych i tłumnie odwiedzanych gór w Polsce. Rokrocznie przyjeżdża tutaj bardzo turystów, którzy chcą podziwiać nie tylko szlaki górskie, ale również regionalne zabytki.

Zamki w Niedzicy i Czorsztynie

Zamku w Niedzicy i Czorsztynie to dwie budowle warowne, które znajdują się po dwóch stronach Jeziora Czorsztyńskiego. Zamek w Niedzicy jest obecnie odrestaurowany, przypomina wyglądem oryginalną, znajdującą się tutaj budowlę. Prócz samego zamku, można oglądać również należące do niego budowle, takie jak np. powozownia. Zamek w Czorsztynie jest w gorszym stanie – jest częściowo zniszczony, odnowiony jedynie do formy pierwotnej, czyli z kamienia. Oba zamki można zwiedzić naraz, poruszając się między nimi statkiem rejsowym.

Czerwony Klasztor

Czerwony Klasztor leży już na terenie Pienin słowackich, jednak można go oglądać również z terytorium Polski. Klasztor został częściowo odrestaurowany i dzięki temu większy obszar budynku został oddany dla turystów. Szczególne wrażenie robi znajdujący się wokół niego wysoki, czerwony mur. Sprzed bramy wejściowej do Czerwonego Klasztoru widać Trzy Korony, zaś do samego klasztoru dostać się można samochodem, spływem pod Dunajcu, pieszo bądź rowerem ze strony polskiej.

Jaworki

Jaworki to mała wieś, do której przylegają dwa ciekawe pod względem flory i fauny rezerwaty – Biała Woda oraz Homole. Rezerwat Biała Woda ciągnie się w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się wieś łemkowska – nadal można tutaj znaleźć wśród wysokich traw pozostałości po domach mieszkalnych. Prócz tego, w rezerwacie tym znajdują się przepiękne formy skalne, typowe jedynie dla tego mikroklimatu. Rezerwat Homole to wąwóz, który został wyposażony w drabiny i schody umożliwiające przejście nad potokiem nim płynącym – jest bardzo ciekawy pod względem budowy oraz flory.

Trzy Korony

Trzy Korony to najbardziej znany szczyt Pienin, liczący sobie wysokość 982 metrów – jednocześnie jest to najwyższy szczyt tego pasma i najbardziej charakterystyczny dla regionu. Kilkanaście lat temu został tutaj stworzony metalowy taras widokowy wraz z podestem, dzięki czemu na sam szczyt można wejść bezpiecznie. Na szczyt da się dotrzeć jedynie pieszo, wybierając jeden z prowadzących tam szlaków turystycznych.


Sortuj według: nazwa | miejscowość | rodzaj obiektu | cena

 nazwa / miejscowość rodzaj obiektucena  
PENSJONAT GOŚCINIEC PIENIŃSKI PENSJONAT GOŚCINIEC PIENIŃSKI
Kluszkowce
Pensjonat 30zł
Domek letniskowy w Gorcach Domek letniskowy w Gorcach
Kamienica
Domek letniskowy 30zł
STAJKOWA - KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM STAJKOWA - KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM
Krościenko nad Dunajcem
Pensjonat 40zł

Strona główna | Wyszukiwarka | Miejscowości | Opinie | Oferta |FAQ | Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2008-2011 Polska-Urlop.pl

Sedecznie zapraszamy do zapoznania się z promocjami w poniższych regionach
Beskidy Bieszczady Góry Świętokrzyskie Karkonosze Kaszuby Pieniny Pojezierze Pomorskie Półwysep Helski Sudety Tatry i Podhale Warmia i Mazury Wybrzeże Bałtyckie