Wyszukiwarka
miejscowość:

rodzaj obiektu:

region:


Rozwiń rozwin

Urlop w Polsce
Znajdź na mapie
Panel użytkownika
login:

hasło:


( nie pamiętasz hasła? )( załóż konto )
Noclegi Góry Świętokrzyskie
Cudowne góry Świętego Krzyża

Góry Świętokrzyskie to najstarsze w Polsce pasmo górskie, którego nazwa pochodzi od przechowywanych na jednym ze szczytów relikwii Świętego Krzyża. Jest to również jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów obszarów Polski.

Jaskinia Raj

Jaskinia Raj jest jednym z najbardziej znanych miejsc w całych Górach Świętokrzyskich. Jest to jaskinia leżąca w sąsiedztwie wcześniej odkrytej, ale obecnie zamkniętej z powodu niebezpieczeństwa zawalenia jaskini Piekło. Korytarz jaskini Raj ciągnie się przez 180 metrów, ale jest łatwy do przejścia. Po drodze można podziwiać nacieki skalne oraz ciekawe formy geologiczne; w jaskini panuje również nietypowy, swoisty mikroklimat.

Park Jurajski w Bałtowie

Bałtów to typowa, turystyczna miejscowość, położona w Górach Świętokrzyskich; znajduje się w niej licznie odwiedzany oraz uwielbiany zarówno przez najmłodszych, jak i nieco starszych turystów Park Jurajski. W parku ustanowiona została ścieżka edukacyjna z tablicami mówiącymi o konkretnych erach i okresach w historii ziemi oraz replikami dinozaurów – największa z nich liczy sobie ponad 50 metrów!

Święta Katarzyna

Święta Katarzyna to wieś, której nie powinno zabraknąć na mapie żadnego turysty. Leży ona u podnóża Łysicy, najwyższego (612 metrów) szczytu w Górach Świętokrzyskich – stanowi więc doskonałą bazę wypadową na piesze wycieczki. Prócz tego, podziwiać można tutaj klasztor sióstr bernardynek, wielokrotnie przebudowywany, choć nadal posiadający oryginalne elementy architektury. Warta uwagi jest również drewniana, zabytkowa kapliczka św. Franciszka i sąsiadujące z nią źródełko, z którego woda – według legendy – ma leczyć choroby oczu.

Święty Krzyż

Święty Krzyż, znany również jako Łysiec czy Łysa Góra to drugi co do wysokości szczyt gór Świętokrzyskich. Jest to najważniejsze miejsce na tym obszarze – od złożonych w zakonie na szczycie góry relikwii pochodzi nazwa całego pasma gór. Na szczyt dostać się można pieszo bądź samochodem. Prócz zwiedzania zespołu klasztornego, warto również udać się na taras widokowy, aby podziwiać gołoborze typowe dla gór Świętokrzyskich.


Sortuj według: nazwa | miejscowość | rodzaj obiektu | cena

 nazwa / miejscowość rodzaj obiektucena  
Wolne pokoje W Dolinie Wilkowskiej Wolne pokoje W Dolinie Wilkowskiej
Bodzentyn
Agroturystyka 30zł
Tęczowa dolina Tęczowa dolina
Bodzentyn
Agroturystyka 25zł
Noclegi w domkach letniskowych Regent Noclegi w domkach letniskowych Regent
Sielpia Mała
Domek letniskowy 35zł
BUTIK HOSTEL BUTIK HOSTEL
Kraków
Hostel 45zł
Szwajcaria Bałtowska Szwajcaria Bałtowska
Bałtów
Ośrodek wypoczynkowy 40zł

Strona główna | Wyszukiwarka | Miejscowości | Opinie | Oferta |FAQ | Mapa strony | Regulamin | Polityka prywatności | Kontakt

Copyright © 2008-2011 Polska-Urlop.pl

Sedecznie zapraszamy do zapoznania się z promocjami w poniższych regionach
Beskidy Bieszczady Góry Świętokrzyskie Karkonosze Kaszuby Pieniny Pojezierze Pomorskie Półwysep Helski Sudety Tatry i Podhale Warmia i Mazury Wybrzeże Bałtyckie